Minatori - Mori Molla Me Sherbet Chords & Tabs

 

Mori Molla Me Sherbet Chords & Tabs

Minatori Chords & Tabs

Version: 1 Type: Chords

Mori Molla Me Sherbet Chords

   
Minatori - Molla me sherbet           

Tuning - Standard

Intro (Chords, organ kicks in after first 4 chords)
Am   F    C    E
Am   F    C    GE

Intro (Lead)
e----------------0---0-1-0-------0------------------------|  X 2
B--------0-1-0-----3-------3-1-3---1-0---0-1-3-0----------|
G-/2-0-2-------2-----------------------2------------------|
D---------------------------------------------------------|
A---------------------------------------------------------|
E---------------------------------------------------------|

Verse
Am               Em
Dua t’ kendoj nje kenge me shuri
Am               E
Nje kenge t’ nxehte perreth uçkuri
F    G      Am   E
Per at’ syzeze, o per nje vashe
F      E     Am
Kshtu k’e puna, une i thashe
[ Tab from: https://www.guitartabs.cc/tabs/m/minatori/mori_molla_me_sherbet_crd.html ]
Am           Em
C’ka po m' kqyr si hukubet
Am               E
Se me t’grabit moj se kom nijet
F    G    Am      E
Sa here qe po ti’leshoj syte
F      E     Am
Zhig po me vjen me t’u avit

Chorus
C    E      Am    F
Mori molla me sherbet
C      G      Am  F E
Qysh pi’e lem ket’ muhabet
C    E        Am      F
Mos e merr ket’pune hajgare
   C   G         Am    E
Se pa me mar moj, nuk ki qare ….

Verse
Alla hile fole nai fjale
Se ment prej kreje dojn me m'dal
Fjalet e mia mos i merr me bisht
Jam ka t'foli seriozisht

Moj fisnike oj dall’dyshe
Une dhe ti ja bojme diqysh…
Per hijeshi kur s’me vjen tek guni
Edhe, kjofsha i zi me lan sapuni…

Chorus

Intro Lead

Pse po m’ thu se jam i zi
Pash faqet e tua si molla,sherbetli
Vetem ne to une i shkreti mendoj
Ama njonen t’a kafshoj..

Chorus