Alban Skenderaj - Miremengjes Chords & Tabs

 

Miremengjes Chords & Tabs

Alban Skenderaj Chords & Tabs

Version: 1 Type: Chords

Miremengjes Chords

   
No capo
Chords Bm G D A F#m
Bm x24432
G 355433
D xx0232
A x03330
F#m 244222
Strumming pattern Down Down Up Up Down

Verse
Bm G D A
Me jep nje caffe te lutem, nje dopio Express
Bm G D F#m     
Nje karrike te ulem dhe te pres
Bm G D A
Ti ne Kripen e detit embel rrezaton
Bm G D F#m      
Nje buzeqeshje te fshehur ma dergon

Chorus
Bm G D A
Si t'ja bej si t'ja them?
Bm G   
Zemren t'ja shfletoj
D F#m
e ndrojtje te mos kem!

Bm G   
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
D A
Zemra me dergoi te pershendes
Bm G  
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
D F#m
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Bm G  
Dhe te nisem me te neper brigje me te
D A
Te ecim deri ne perendim
Bm G 
Te harrohem me te e te behemi nje
D F#m
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim
[ Tab from: https://www.guitartabs.cc/tabs/a/alban_skenderaj/miremengjes_crd.html ]
Verse
Me jep nje pije te lutem nje dopio konjak
Emocionet te shuhen pak nga pak
Ti me rrezet e diellit t'derdhur neper trup
Floket shtese te ylberit permbi sup
Si t'ja bej si t'ja them  
Zemren t'ja shfletoj
e ndrojtje te mos kem !

Chorus
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim 

Bm    
Dhe ne te djatht
G
Dhe ne te majt
D A  
Po me huton shikimi i saj
Bm G D F#m
Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj

Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres
    
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Bm  G  D  A  
Pak llogarin te lutem, nje tjeter nate te pres...