Alban Skenderaj - Kur Fjalet Mungojne Chords & Tabs

 

Kur Fjalet Mungojne Chords & Tabs

Alban Skenderaj Chords & Tabs

Version: 1 Type: Chords

Kur Fjalet Mungojne Chords

   
Kur Fjalet Mungojne - Alban Skenderaj

Bm
Ti ulur nė njė stol e vendosur shikon
Ti me dyshimet e tua qė vet i ndihmonė
D        E
Heshtja lehtė tė pushton
A            D
dhe fjlaėt e ndjera s`tė vinė
Bm           E
Ndoshta njė krenari tė kotė
A              Bm
Kėrkon ti tė mbrosh me vėshtrim

    D     A    Bm
Pastaj ėmbėl me shfaqesh papritur 
      D   A    Bm
dhe me gjen tė pa pėrgaitur
D      A      Bm
Dorėn ma merr dhe fortė ti ma shtrengon
     D   A      Bm
mė e forta ndjenjė e arritur

D         A          Bm
Ti nuk gjen dot forcėn tė mė shohėsh nė sy
D      A         Bm
Ndihem i vetmuar kur jemi tė dy
[ Tab from: https://www.guitartabs.cc/tabs/a/alban_skenderaj/kur_fjalet_mungojne_crd.html ]
Bm
Ti bukur e kupton mė s`do jet si njėherė 
Ti rolin tėnd vazhdon por frika tė merr
D        E
Heshtja nisė tė braktisė 
    A          D 
dhe lotėt e ndjera te vinė
Bm        E
Zemra trokitjen e nisė
A            Bm
Tashmė i vertetė ky trishtim

    D     A    Bm
Pastaj ėmbėl me shfaqesh papritur 
      D   A    Bm
dhe me gjen tė pa pėrgaitur
D     A  Bm
Fjalėt e tua vonė po tingėllojnė
    D        A       Bm
Ato fjalė qė dikur i kam pritur

D       A          Bm 
Fjalėt e ndėrtojnė njė lumturi
D        A          Bm
Ndihem i vetmuar kur jemi tė dy
D        A           Bm
Ti nuk gjen dot forcėn tė mė shohėsh nė sy
D       A           Bm
Ndihem i vetmuar kur jemi tė dy

G  A Bm E G A Bm
ooooOOooooOOoooo
G  A Bm E G A Bm
ooooOOooooOOoooo.