Alban Skenderaj - Ende Ka Shprese Chords & Tabs

 

Ende Ka Shprese Chords & Tabs

Alban Skenderaj Chords & Tabs

Version: 1 Type: Chords

Ende Ka Shprese Chords

   
ENDE KA SHPRESË – ALBAN SKENDERAJ

Intro: Bm C#m F# C#m F#m

C#m       F#m
Lindje dhe perendim
A       E    B   
Sa histori midis
C#m       F#m
Si perhere ne lundrim
A    E
Brigjeve te femijerise..
[ Tab from: https://www.guitartabs.cc/tabs/a/alban_skenderaj/ende_ka_shprese_crd.html ]
G#m       C#m   F#m
...Dhe era fryn nga çdo ane
A            E   
S'mund ta ndalesh dot me dore
B    C#m  F#m
Le ta shtyj si e marre
A            G#
Fatin tim te brishte si bore
Ref
C#m           F#m
Ende ka shprese, ende ka jete
A        E
Dersa ka lote ne sy
B    C#m  F#m
Ende ka ndjenje, ende ka stine
A        G#       C#m
Edhe neper stuhi, ende ka shprese.
C#m       F#m
Sa pikepyetje pa rend,
A        E   B   
varur hapsirave blu… oo O
C#m         F#m
Pse te mbetem pa mend,
A        E
kur mendjen e kam diku.
B    C#m     F#m   
Dhe era fryne si e marre
A            G#
Frymen do ta ndal tek ti...
Ref
C#m           F#m
Ende ka shprese, ende ka jete
A        E
Dersa ka lote ne sy
B    C#m  F#m
Ende ka ndjenje, ende ka stine
A        G#       
Edhe ne bardh e zi,
C#m       A   B     C#m   G#m
Oh jo, nuk dua parajsen, por dua te shoh
C#m       F#m B         A     C#
Qe ende ka shprese, te buzeqesh

Ref
C#m           F#m
Ende ka shprese, ende ka jete
A        E
Dersa ka lote ne sy
B    C#m  F#m
Ende ka ndjenje, ende ka stine
A        G#       C#m
Edhe neper stuhi, ende ka shprese.