Alban Skenderaj - Bardhe E Zi Chords & Tabs

 

Bardhe E Zi Chords & Tabs

Alban Skenderaj Chords & Tabs

Version: 1 Type: Chords

Bardhe E Zi Chords

   
Bardhe e Zi - Alban Skenderaj

Intro: F Am Dm 2x

F        Am   Dm
As mė shtyn, as me rri pranė,
F        Am   Dm
As me ndjek e as me mban.
Gm   
As me thua ku je,
C
As se di se ku jam,
F
As nuk dua ta di,
Dm
Me ke e s'tė kam,
Am     Gm A# C 
Kur skenari, skenari...

F       C       Dm        A#
Do mbetet po ai..
F       C       Dm        A#
Gjithmonė nė bardhė e zi..
Am       A#
As mė shumė e as me pak,
Am       A#
As mė afer, as mė larg,
Dm     C      G   C
Po herėt, herėt apo vonė...
[ Tab from: https://www.guitartabs.cc/tabs/a/alban_skenderaj/bardhe_e_zi_crd.html ]
F    Am   Dm   
O mė vret o mė shėron,
F    Am   Dm   
Si njė engjėll mė sulmon,
Gm
Dhe nuk mundem me ty, 
C
Nuk mundem pa ty,
F
Por s'mundem tė shoh 
Dm
Dhe natėn ne sy,
Am      Gm A#  C   
Kur portreti, portreti..
F       C       Dm        A#
Do mbetet po ai..

F       C       Dm        A#
Gjithmonė nė bardhė e zi..
Am       F
As mė shumė e as me pak,
Am       A#
As mė afer, as mė larg,
Dm     C      G   
Po herėt, herėt apo vonė...

Gm   Am    Dm
Do jem dhe unė si ti,
Gm         Am  Dm  
Kurse ti do jesh si unė, kush e di.

Gm
Dhe nuk mundem me ty, 
C
Nuk mundem pa ty,
F
Por s'mundem tė shoh 
Dm
Dhe natėn ne sy,
Am      Gm A#  C   
Kur portreti, portreti..
F       C       Dm        A#
Do mbetet po ai..

F       C       Dm        A#
Gjithmonė nė bardhė e zi..
Am       F
As mė shumė e as me pak,
Am       A#
As mė afer, as mė larg,
Dm     C      G   
Po herėt, herėt apo vonė...